Pałeczki mogą być wykonane z drewna, bambusa, kości, kości słoniowej lub metalu. Obecnie jednak pałeczki są najczęściej wykonane z tworzywa sztucznego. W Chinach do spożywania posiłków używano srebrnych pałeczek, a to dlatego, że srebro ujawniałoby wszelkie ukryte trucizny w jedzeniu.
Zastosowanie
Japońskie pałeczki są krótsze od chińskich, ale sposób ich użycia niczym się nie różni. Pałeczki tworzą rodzaj szczypiec, którymi jedzenie jest wkładane do ust. Dolna pałeczka jest nieruchoma, a jedzenie jest dociskane do niej górną ruchomą pałeczką. Dolna pałeczka musi być włożona w rowek między kciukiem a palcem wskazującym, oparta na podstawie stawu kciuka i mocno dociśnięta do stawu palcem serdecznym. Ruchoma różdżka jest trzymana w taki sam sposób jak ołówek w brzuchu kciuka, palca wskazującego i bocznej powierzchni palca środkowego.
Używanie pałeczek ma również swoje sztywne zasady. Na przykład, pałeczkami nie należy stukać w stół, przybory kuchenne lub pałeczki. Pałeczki nie są lizane, a wskazywanie pałeczkami dookoła jest niegrzeczne. Pałeczki nie są używane do trzymania przyborów kuchennych, a trzymanie pałeczek w pięści jest postrzegane jako gest groźby...
Jedzenie pałeczkami jest również zdrowsze, ponieważ rozmiar kęsa uniemożliwia połykanie i przyczynia się do lepszego żucia i połykania. Co ciekawe, w niektórych sztukach walki pałeczki są używane jako improwizowana broń, ponieważ rzucone pałeczki mają niespodziewanie dużą siłę przebicia.
Ostrzeżenie Pałeczki bambusowe są lakierowane, więc nie zaleca się mycia ich w zmywarce.
4,28 zł
3,57 zł bez VAT